دانستنی کاربردی در مورد فرز انگشتی گلو کوتاه

فرز انگشتی استفاده خاص و منحصر به فردی داشته و در بین ابزار های برشکاری و طراحی مورد استفاده قرار می گیرد.. در ادامه به دانستنی های کاربردی در مورد  فرز انگشتی گلو کوتاه را بررسی می کنیم.

فرز ابزاری است که برای صیقل، حکاکی، برش، رنگ زدگی، فرمدهی و پولیش مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به نوع تیغه می توانید در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار دهید. از مشاغل صنعتی و فنی گرفته تا صنایع کوچک و صنایع دستی می توانید از این ابزار کارآمد استفاده نمایید. در ادامه انواع فرز انگشتی می پردازیم.

ساخت فرز انگشتی گلو کوتاه

فرز انگشتی معمولاً در نوع برقی تولید شده و انواع شارژی آن کمتر مورد توجه است. این محصول دارای دو نوع کوتاه و بلند بوده و هر کدام دارای کاربردهای خاص خود است. فرز انگشتی گلو بلند در انواع صنایع بزرگ تر به کار رفته و فرز های جلو کوتاه را می توان در کار های سبک تر استفاده نمایید.

کاربرد های اصلی فرز انگشتی گلو کوتاه

فرز انگشتی نقش برجسته‌ ای در تعمیرات خودرو و صافکاری آن دارد که می توانید با استفاده از فرز انگشتی سطوح کوچکی از بدنه خودرو را برداشته و احتمال آسیب به قسمت‌ های دیگر در مقایسه با فرز بزرگتر کمتر است. همچنین می توانید برای طراحی و خلق اشیا هنری از فرز انگشتی استفاده نمایید. فرز انگشتی با توجه به نوع تیغه آن، مناسب برای پولیش اجاسم فلزی بوده و اگر به آرامی روی فلز حرکت دهید.

می توانید سطح صاف و صیقلی شده ای را نیز توسط فرز انجام دهید. لازم به ذکر است که خلق اشیا هنری کار بسیار حرفه ای بوده و حتما در زمان استفاده نکات ایمنی را رعایت نمایید

نجاری و هنر های چوبی

توجه نمایید که فرز انگشتی گلو کوتاه در برش چوب های بزرگ ضخیم کاربردی نداشته و معمولاً از اره های بزرگ تری استفاده می شود. می توانید برای منبت کاری، معرق کاری و سایر طراحی های زیبا از فرز انگشتی گلو کوتاه استفاده نمایید. برخی از اجسام و اشیا نیازمند فرز گلو بلند بوده و با توجه به شکل و اندازه اجسام می توانید از هر دونه دستگاه فرز استفاده نمایید تا در نهایت تندیس های بسیار زیبا و آثار ارزشمند را طراحی نمایید.

تفاوت فرز گلو کوتاه و گلو بلند

فرز انگشتی گلو کوتاه به دلیل نوع ظرافت آن کاربرد بیشتری داشته و بدون خستگی می توانید ساعت ها با این فرز فعالیت نمایید. در مقابل فرز انگشتی گلو بلند برای دسترسی به مکان های سخت مناسب بوده و می توانید در کاربرد های مختلفی استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی